Kontaktujte nás
+420 222 934 442
recepce@londonmarket.cz

Konference „SUBSAHARSKÁ AFRIKA - exportní příležitosti a jejich financování“

 

   

 

Dne 14. prosince 2015 zahájil náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa obchodní konferenci s názvem „SUBSAHARSKÁ AFRIKA - exportní příležitosti a jejich financování“, která se uskutečnila ve Velkém sále Černínského paláce. Konferenci připravil Odbor ekonomické diplomacie ve spolupráci s Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP) a s agenturou CzechTrade a zúčastnilo se jí 130 hostů se zájmem o vstup na trh afrických zemí.

 

Konference volně navázala na návštěvu ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka v Keni, Mozambiku a na Mauriciu ve dnech 25. až 30. května t.r., na mezinárodní seminář „Africký den“, uspořádaný v prostorách MZV dne 29. června 2015, a rovněž na seminář věnovaný africkým trhům, který zorganizoval EGAP společně se společností London Market dne 15. září 2015 u příležitosti Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Tentokrát byla konference zaměřena na obchodní příležitosti v Subsaharské Africe a na možnosti financování a pojištění exportu směřujícího na africké trhy. Stala se tak dalším z fór pro diskusi o možnostech posílení účasti českých firem v Africe zorganizovaných v roce 2015.

Na konferenci vystoupil jako hlavní host ministr zemědělství ČR Marian Jurečka.  Dalšími řečníky byli  Jan Procházka, generální ředitel společnosti EGAP, Milan Ráž, ředitel sekce služeb pro exportéry agentury CzechTrade, Lukáš Prokeš, zástupce náměstka ministra průmyslu a obchodu, Bořivoj Minář, viceprezident Hospodářské komory ČR, a Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR. V pracovním bloku pak vystoupili kromě dalších řečníků René Awambeng a Edward George zpanafrické Ecobank a Petr Karel ze společnosti London Market.

Subsaharská Afrika, tedy část afrického kontinentu na jih od Sahary, zaujímá plochu 24,2 mil. km² a má téměř dvakrát více obyvatel (875 mil.), než EU. Tvoří ji – včetně přilehlých ostrovů – 49 států a navzdory zatím nízkému stupni a nerovnoměrnosti rozvoje patří k nejdynamičtěji rostoucím částem světa. Překotný rozvoj této části světa dokládá skutečnost, že HDP subsaharské Afriky se za posledních 10 let ztrojnásobil, přičemž růst pro rok 2015 odhaduje MMF na 5,75 % a tento trend má pokračovat. To jsou hlavní důvody, proč MZV věnuje regionu Subsaharské Afriky zvýšenou pozornost s důrazem na hledání příležitostí pro expanzi českého exportu.

 

18.6.2020

Změna sídla společnosti

Vážení obchodní partneři,

dovolujeme si Vám oznámit změnu týkající se sídla naší společnosti London market.

» Více

26.6.2019

Podcast: České strojírenství čelí ohromné konkurenci z rozvíjejících se trhů

Rozhovor s partnerem společnosti London Market, Petrem Karlem, na téma českého strojírenství. Rozvojové ekonomiky nevyrábí už pouze levně. Svoje výrobky doplnily i o vysokou přidanou hodnotu.

» Více

7.2.2019

Seminář s názvem „Jak se změní vaše obchodování po BREXITu“

 

Dne 10.1.2019 Britská obchodní komora ve spolupráci s PwC uspořádala seminář s názvem „Jak se změní vaše obchodování po BREXITu?“ 

» Více

28.6.2018

Seminář „Jak DNES uspět v mezinárodním obchodě“

 Výsledek obrázku pro čsob

Dne 20.6.2018 se konal seminář s názvem „Jak DNES uspět v mezinárodním obchodě“ pořádaný ČSOB pro jejich klienty a obchodní partnery.

» Více

17.4.2018

Kulatý stůl s guvernérem ČNB Jiřím Rusnokem

    

Dne 11. dubna 2018 pořádala Britská obchodní komora ve spolupráci se společností London Market kulatý stůl s guvernérem ČNB Jiřím Rusnokem.

» Více

Archív novinek