Kontaktujte nás
+420 222 934 442
recepce@londonmarket.cz

London Market podporuje památník čs. pilotům RAF

Dvoumetrovou sochu okřídleného věnuje česko-britská komunita jako poctu českým pilotům bojujícím v RAF za druhé světové války. Realizaci památníku podpořila také společnost London Market, jejíž zástupci se rovněž zúčastní slavnostního shromáždění při příležitosti odhalení sochy okřídleného lva.

Projekt byl oficiálně zahájen na tiskové konferenci na britském velvyslanectví v Praze 11. března a zúčastnilo se ho více než 30 novinářů, včetně dvou televizních štábů. Samotné slavnostní shromáždění při příležitosti odhalení sochy lva se bude konat 17. června. Předsedá mu člen britského parlamentu Nicholas Soames MP, vnuk  sira Winstona Churchilla a mezi dalšími významnými hosty bude zástupce  vrchního velitele generálního štábu vojsk Spojeného království, maršál letectva Sir Stuart Peach. Čest veteránům RAF vzdá rovněž historický stíhací letoun Spitfire, který přelétne přes místo shromáždění za doprovodu hudby královského letectva RAF.

Čeští a slovenští piloti se pozitivně zapsali do paměti obyvatel Spojeného království zejména při slavné bitvě o Británii. Během léta a podzimu 1940 v ní létalo podle údajů Muzea RAF 2917 pilotů, z toho asi pětina pocházela ze zahraničí, včetně  88 Čechoslováků. Celkově v době druhé světové války působilo v britském vojenském letectvu přes 2500 československých pilotů, 493 z nich v bojích zahynulo.

 

 

28.6.2018

Seminář „Jak DNES uspět v mezinárodním obchodě“

 Výsledek obrázku pro čsob

Dne 20.6.2018 se konal seminář s názvem „Jak DNES uspět v mezinárodním obchodě“ pořádaný ČSOB pro jejich klienty a obchodní partnery.

» Více

17.4.2018

Kulatý stůl s guvernérem ČNB Jiřím Rusnokem

    

Dne 11. dubna 2018 pořádala Britská obchodní komora ve spolupráci se společností London Market kulatý stůl s guvernérem ČNB Jiřím Rusnokem.

» Více

24.11.2017

Konference na téma „Velká Británie, 4. největší obchodní partner ČR“

10. října 2017 společnost London Market uspořádala Mezinárodní exportní konferenci v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně s názvem  "Velká Británie, 4. největší obchodní partner ČR"

 

» Více

10.5.2017

Setkání tří významných obchodních komor

Výsledek obrázku pro deutsch-tschechische industrie- und handelskammerVýsledek obrázku pro nordic chamber of commerce in the czech republic

Dne 27.4.2017 proběhlo slavnostní setkání členů britské, německé a skandinávské obchodní komory.

» Více

14.10.2016

Seminář „Brexit“ Britská obchodní komora

Dne 19.9.2016 se za účasti zástupců předních českých a britských firem a investorů konal seminář "Brexit.. a co dál".

» Více

Archív novinek