Kontaktujte nás
+420 606 661 276
+420 604 756 748
recepce@londonmarket.cz

Petr KAREL

Mgr. Petr KAREL, Ph. D. (partner)

 

Vystudoval Právnickou fakultu na Univerzitě Karlově v Praze a získal Ph.D. titul na Vysoké škole ekonomické (Mezinárodní ekonomické vztahy). Taktéž studoval postgraduální specializační kurzy na Královské Univerzitě v Londýně.

V době 1995 – 1999 pracoval jako manažer a později jako ředitel projektu Evropské Komise “Vstup České republiky do EU” (se zodpovědností mj. za zavedení jednotného trhu EU zejména v oblasti kapitálových trhů, bankovnictví a pojišťovnictví). V letech 2000 – 2010 byl Senior Executive ve skupině GE Capital CEE. V letech 2003 – 2004 působil v Evropském ústředí General Electric Company v Bruselu.

V současné době je partnerem společnosti London Market sídlící v Praze / Londýně. Společnost se soustředí na služby v oblasti exportního a strukturovaného financování, mezinárodní obchod a zahraniční investice zejména do infrastruktury, energetiky, zemědělství a inženýrských projektů (byly podpořeny exportní / zahraniční projekty v rozvojových zemích za celkem cca 1,5 mld. USD za posledních 5 let).

Hostující lektor na Vysoké škole ekonomické a Univerzitě Karlově v Praze. Často přednáší na mezinárodních konferencích týkajících se regulace EU / finančních trhů a exportu, obchodu a financí.Dlouholetý člen představenstva Britské obchodní komory v Praze a členem Etické a arbitrážní komise prezidia České bankovní asociace.

 

E-mail: p.karel@londonmarket.cz

Telefon: 222 934 442

4.10.2021

Jak zvýšit postavení České republiky v globální ekonomice

Petr Karel, partner společnosti London Market, diskutoval na předvolební debatě s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem a dalšími předními osobnostmi české politické scény. Debata byla zaštítěná Americkou obchodní komorou, Britskou obchodní komorou, Švýcarskou obchodní komorou a Aspen Institute.

» Více

9.4.2021

Green Growth Online Conference

Petr Karel, řídící partner společnosti London Market, byl moderátorem mezinárodní konference Sustainability and GreenGrowth, která byla součástí "pre-Glosgow COP 26 Climate Summit" iniciativ. 

» Více

18.6.2020

Změna sídla společnosti

Vážení obchodní partneři,

dovolujeme si Vám oznámit změnu týkající se sídla naší společnosti London market.

» Více

26.6.2019

Podcast: České strojírenství čelí ohromné konkurenci z rozvíjejících se trhů

Rozhovor s partnerem společnosti London Market, Petrem Karlem, na téma českého strojírenství. Rozvojové ekonomiky nevyrábí už pouze levně. Svoje výrobky doplnily i o vysokou přidanou hodnotu.

» Více

7.2.2019

Seminář s názvem „Jak se změní vaše obchodování po BREXITu“

 

Dne 10.1.2019 Britská obchodní komora ve spolupráci s PwC uspořádala seminář s názvem „Jak se změní vaše obchodování po BREXITu?“ 

» Více

Archív novinek